top of page

Değerli Tıp Fakültesi Öğrencileri,

Her geçen gün daha da gelişen ve değişim hızına çoğu zaman ayak uydurmakta güçlük çektiğimiz teknoloji, günümüz dünyasında bizlere simülasyon temelli eğitim ile ‘’hata yaparak’’ öğrenmeyi daha kolay hale getirmiştir. Şüphesiz gerçek hayatta hata yaparak öğrenmek ve bunun sonuçları ağırdır. Bir simülasyon içerisinde hata yaparak öğrenmenin sonucu nedir peki? 

Geleceğin hekimleri olarak bizlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi tecrübedir. Mezun olduğumuz zaman hangi vakaya nasıl yaklaşmalıyız, ne gibi durumlarda hangi prosedürü uygulamalı, hangi hastalığa hangi tedaviyi öngörmeliyiz gibi birçok sorunun cevabını geçmiş tecrübelerimize dayanarak vereceğiz. İşte tam da bu noktada, simülasyon temelli eğitim ders kitaplarının bize sağlayamadığı birçok avantajı sağlamakta. Kateterizasyon işlemlerinden laparoskopik ameliyatlara kadar, normal sütur işleminden daVinci ile sütura kadar, sanal hasta istasyonlarından anatomi oturumlarına kadar 15 farklı istasyonla birlikte birçok deneyimi Acıbadem Üniversitesi CASE merkezinde her yıl olduğu gibi bu yıl da tıp fakültesi öğrencilerine SİTS aracılığıyla yaşatacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Şu ana kadar gerçekleştirilen 5 SİTS ile toplamda 650’nin üzerinde öğrenci CASE merkezimiz tarafından sertifikalı eğitim aldı.

 

6. SİTS ile beraber sen de onlardan birisi olmak ister misin?

Genel Koordinatörümüzün Mesajı: Hakkımızda
bottom of page